7 jógových rituálů pro lepší ráno

Ještě před několika lety mě ranní vstávání děsilo a ráda jsem si pospala.S příchodem jógy do mého života se změnilo i moje vstávání.

Chtěla bych vám přiblížit moje ranní rituály,které vás příjemně naladí na celý den.Zkoušela jsem cokoliv během mé praxe jógy a u těchto 7 rituálů jsem zůstala.

Určitě to znáte první co ráno uděláte? Držíte mobil a kontrolujete kdo vám psal a podobně.Způsob jakým začnete den je zásadní a může nastavit tón celého vašeho dne.I když nemáte čas udělejte si dva nebo tři z těchto ranních rituálů a všimněte si jak na vás působí.Dokonce pouhých 5 minut ráno může mít velký efekt.

1) Pozice dítěte

Ať už jste v posteli nebo na koberci,zůstaňte několik dechů v pozici dítěte. Bedra se uvolní a páteř se protáhne. celé tělo se začne probouzet.

2) Kočka a kráva

Chcete-li se dále protahovat přidejte pozici kočky (nádech - kráva,výdech vyhrbení - kočka).Stimulujete plíce a zažívací orgány.

3) Hlavou dolů

Ať už je to stoj na hlavě nebo pouze pes hlavou dolů,přidejte je do svého rána.Otočením těla nohama vzhůru jako první věc,kterou po ránu uděláme aktivujeme v těle vše co teče.Stimuluje se naše lymfa,což pomáhá při čištění těla a zmírnění stagnace energie.Při menstruaci neprovádět!

4) Dýchání

Pokud zařadíte stoj na hlavě,zůstaňte chvíli v pozici dítěte,aby se vyrovnal krevní oběh a nezamotala se vám hlava.Potom přejděte do sedu nebo kleku a počítejte svoje dechy (nádech 4 doby, výdech 4 doby).Nebo můžete zařadit Bastriku nebo dech Kapalabhati,který dodává okamžitou energii.

5) Napijte se!

Vypijte sklenici teplé vody s citrónem nebo bez.Aktivujete lymfatický systém,zažívání a ráno jedou ledviny na plné obrátky.

6) Masáž tenisovým míčkem

Položte nohu na tenisový míček a přetáhněte po něm nohu zepředu dozadu.Stimulujeme svalovou tkáň,která běží od nohou až na vrcholek hlavy. Najdete-li na noze citlivé místo zastavte se tam na chvíli a lehce rozmasírujte.

7) Předklony a záklony

Několikrát se předkloňte a potom lehce zakloňte v pozici ve stoje.Můžete se v předklonu několikrát zhoupnout ze strany na stranu.Prostě udělejte cokoliv o co si právě vaše tělo žádá.Stačí minutka nebo dvě.Aktivuje se náš nervový systém,zlepšuje se koncentrace mozku a startujeme trávení.

Všech 7 rituálů může být provedeno během 5 minut :-) Vyzkoušejte na sobě několik dní po sobě a uvidíte rozdíl ve vašem ranním vstávání :-) Získáte více energie a vitality a za to vám ručím :-)

Mějte krásný den Věra