Jóga proti bolesti beder

Vítejte! Jsem tak nadšená, že se s vámi mohu podělit o tento vysoce účinný a strategický program, abychom se osvobodili od chronické bolesti zad. Proč právě bedra?Sama jsem si i přes veškeré cvičení prošla bolestí beder a někde byla chyba,která ne a ne zmizet ať jsem cvičila sebevíc. Až jsem narazila na kurz proti bolesti zad,který mě již po prvním cvičení přinesl neskutečnou úlevu. A proto jsem se rozhodla nenechat si tohle jen pro sebe!

Než začneme, je důležité pochopit, co mohlo přispět k vaší bolesti dolní části zad, a v tomto kurzu ,který pro vás připravuji online,se podrobně podíváme na nejčastější příčiny bolesti. (Online kurz již brzy.)

Pojďme si rozebrat některé nejčastější příčiny vaší bolesti zad.

  1. Musculus quadratus lumborum: A právě tady asi začíná náš příběh o zlobivém svalu zvaném musculus quadratus lumborum (česky nazývaném čtyřhranný sval bederní). Inu, je to sval hodně pracovitý, ale tak trochu prevít. Je totiž nejčastějším zdrojem bolestí v dolní polovině zad. Proč tomu tak je?Čtyřhranný sval bederní patří do skupiny břišních svalů. Jako jediný z této skupiny svalů si alespoň částečně zachoval svou původní funkci – zajištění pohybu. Tento sval totiž bezprostředně ovládá vzájemnou polohu žeber, páteře a pánve.Při jednostranné funkci dochází k úklonu páteře na stranu aktivovaného svalu, při oboustranné akci dochází k extenzi bederní páteře (tedy napřímení) a fixaci posledního (dvanáctého) žebra. Čtyřhranný sval bederní ale také napomáhá při hlubokém výdechu. Patří do skupiny svalů, které stahují při výdechu žebra dolů a stlačují obsah dutiny břišní.
  2. Těsné psoas / kyčelní flexory? Chronicky stažené kyčelní flexory jsou velmi častým problémem. Vídáme mnoho lidí, kteří nasazují jejich strečink před zátěží, po zátěži a vlastně téměř kdykoliv, kdy k tomu mají sebemenší příležitost. Jenže nehledě na to, jak často je protahují, tak oni ne a ne povolit. Někteří si myslí, že prostě potřebují investovat více času do protahování těch ”prokletých” svalů, aby se dočkali nějakého zlepšení. Každý proces sice potřebuje svůj čas, ale faktem je, že pokud to stále nefunguje, tak to možná nebude tím správným řešením.
  3. Těsné hamstringy : Vaše hamstringy jsou skupina tří svalů, které se nachází na zadní straně stehna a připevňují se k zadní části kostí pánve. Činnosti, které zahrnují mnoho pohybů jako je fotbal a tenis, mohou způsobit těsnost vašich hamstringů, stejně jako činnosti, jako je tanec a běh. Prodloužené sezení také zkracuje tento sval, a když se tento sval ztuhne a zkrátí se, může vytáhnout pánev do zadního sklonu pánve, zploštit dolní část zad a vytvořit chronický stres a bolest v dolní části zad. To může nakonec oslabit všechny stabilizátory páteře a sedacích svalů a tím způsobit problémy, jako jsou vyhřezlé ploténky.
  4. Špatná poloha pánevní oblasti : Jak vidíte, poloha pánve je opravdu důležitá, pokud jde o stanovení bolesti dolní části zad. Přední naklápěcí pánev (lordóza), zadní naklápěcí pánev (plochá záda) nebo jedna strana sedící výše než druhá ovlivní vaše bederní páteř a způsobí chronický stav a bolest.

Samozřejmě to nejsou všechny příčiny bolesti zad. V našem kurzu se budeme zabývat 7 hlavními příčinami bolesti beder, během kterých ucítíte úžasný reset celého těla a jádra, výsledkem bude eliminovaní bolesti zad. A to mě baví :-)

Těším se na váš na podložkách Věra :-)