8 benefitů ranní jógové praxe

17.03.2023

Tato stránka obsahuje přidružené odkazy na obchodní partnery. Nákupem zboží podporujete mojí práci. Děkuji vám!


Slovo "jóga" je odvozeno ze sanskrtského slova zvaného " Yuji ", což znamená spojení. Jóga je cvičení mysli a těla, které spojuje fyzický pohyb, dýchání a duševní klid.

Dnes se na jógu podíváme trochu vědecky, souhlasíte?

Nejlepší na tom je, že jógu může dělat každý, bez ohledu na věk, pohlaví nebo životní styl.

Správně se říká, že zacházet se svým tělem jako s chrámem z vás dělá boha nebo bohyni tohoto chrámu. Proto je důležité udržovat jej čistý zevnitř ven. A co lepšího, než cvičit ráno jógu jako jednu z nejlepších rutin vašeho dne.

Jóga nabízí mnoho výhod při léčbě a prevenci zdravotních problémů. Jedním z hlavních zdravotních problémů, kterým dnes všichni čelíme, je "stres". Věděli jste, že ranní jóga může pomoci minimalizovat stresové hormony a zlepšit vaši produktivitu?

Pojďme se podrobně seznámit s výhodami cvičení jógy zejména ráno:

Obsah

  • 1. Zbavte se ranní svalové ztuhlosti:
  • 2. Zbavte se stresu z předchozího dne:
  • 3. Dostanete svůj dech na správnou cestu:
  • 4. Uvolňujte hormony štěstí:
  • 5. Čas pro sebe:
  • 6. Pečujte o trávicí systém:
  • 7. Řekněte sbohem kofeinu:
  • 8. Zvýšíte své soustředění:

1 . Zbavte se ranní svalové ztuhlosti:

Provádění jógových ásan nebo protahovacích cvičení může pomoci uvolnit svaly a klouby, odstranit ztuhlost a umožnit tak správný průtok krve. Obvykle, když spíme, naše svaly odpočívají a mohou se hromadit vrstvy pojivové tkáně a tělesných tekutin. Tyto tkáně mohou způsobit ztuhlost a je třeba je po probuzení uvolnit. Pokud se ráno vyhneme protahování nebo jakémukoli cvičení, tyto tekutiny se nahromadí, zhoustnou a způsobí větší ztuhlost, což může vést k napjatým svalům nebo bolestem kloubů.

2. Zbavte se stresu z předchozího dne:

Když si každý den dáte hodinu nebo půl hodiny ráno, abyste se mohli rozběhnout, a praktikovat jógu, umožní to celému vašemu tělesnému cyklu, včetně nervového systému, aby se vrátil do správného stavu. To vám také pomůže začít den v uvolněném stavu a zbavit se stresu z předchozího dne. Ranní uvolnění stresových hormonů nám může pomoci zlepšit zdraví těla a mysli. Nejen tím, že posiluje imunitní systém.

3. Dostanete svůj dech na správnou cestu:

"Pránájámy" nebo "dechová cvičení" jsou cvičení, které vám umožní ovládat dýchání. "Pranayama" byla rozsáhle praktikována za účelem zlepšení kapacity plic, což je maximální množství vzduchu, které lze z plic vytlačit. To může být prospěšné pro fungování všech vašich orgánů.

4. Uvolňuje hormony štěstí:

Už jste se někdy po pár minutách cítili šťastní? No, to jsou tvoje maličké hormony, které ve vás hrají. Hormony hrají velmi důležitou roli v našem tělesném procesu, hlavně pomáhají regulovat naše nálady a o některých z těchto hormonů, jako je dopamin a endorfin, je známo, že podporují pozitivní pocity a štěstí. Ranní meditace vám může pomoci s produkci dopaminu a endorfinu, a tak vede ke šťastnému a produktivnímu dni.

5. Čas pro sebe:

Je nezbytné mít alespoň 10 minut "svůj čas". Protože je dokázáno, že nám to pomáhá zlepšovat produktivitu a také poskytuje tolik potřebný duševní klid k nastartování vašich ranních prací. Samotné provádění jógových ásan vám může pomoci získat vnitřní klid a energii čelit všemu co příjde každý den. Je to způsob, jak si říct, jak moc vám na sobě záleží – ať už je to 10 minut nebo 1 hodina.

6. Pečuje o trávicí systém:

Naše střeva a náš mozek jsou propojeny. Pokud naše tělo nemůže druhý den ráno správně vstřebat a strávit snědené jídlo, může to způsobit další zdravotní problémy a může to dokonce ovlivnit váš příjem dalšího jídla. Ranním cvičením jógy se nastartuje metabolismus těla a trávicí systém uvolňuje odpadní látky a velmi efektivně tráví potřebné živiny. Váš klid začíná v břiše! 

7. Řekněte sbohem kofeinu:

Po ranním probuzení nemusí být vaše mysl a tělo v souladu, a to je chvíle, kdy zatoužíme po ranní kávě. Ale jak je uvedeno výše, vaše tělo se může cítit napjaté a ztuhlé. Pozdrav slunci je sekvence 12 mocných jógových ásan . Nejen, že léčí vaši mysl a tělo, ale poskytuje vám okamžitou energii, pozitivitu a může také pomoci zlepšit vaši práci hned ode dne, kdy začnete s ásanou. Můžete se tak snadno rozloučit se svým šálkem kávy. Už jste zkusili MACU? Za mě je to úžasná náhražka kávy a skvěle vás povzbudí a mí i další benefity. Více najdete zde 

KUPÓN NA SLEVU 10% - KÓD 913af10. 

8. Zvýšíte své soustředění:

Ranní cvičení jógy vás může uklidnit. Pomáhá zlepšit duševní soustředění a koncentraci. Když ovládáte dýchání, váš mozek dostane spoustu čerstvého kyslíku. To zvýší vaši duševní jasnost a zajistí, že jste připraveni na práci a můžete se plně věnovat a pracovat s maximální efektivitou.

Především to, že budete ráno oddaně dodržovat jógové praktiky, vám umožní stát se ranním člověkem a svůj den nepromarnit.

Vyhecujte se, abyste získali dokonalé tělo, šťastnou mysl a klidnou duši kombinací jógových ásan, meditace, pránájámy a zdravé stravy.


Zřeknutí se odpovědnosti: Informace obsažené na této stránce slouží pouze pro vzdělávací účely a nejsou určeny k tomu, aby nahrazovaly lékařské ošetření zdravotnickým pracovníkem. Vzhledem k jedinečným a individuálním potřebám by se měl čtenář poradit se svým lékařem, aby určil vhodnost informací zda jsou pro něho.


https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=cb46d366&a_bid=bda3b915