Proč je lymfatická masáž prospěšná pro zdraví a krásu

23.06.2023

Proč je důležité chodit pravidelně na lymfatickou masáž a jak taková masáž probíhá, co mohu očekávat

Pokud se cítíte unavení, máte často otoky nebo celulitidu, možná byste měli zkusit lymfatickou masáž. Je to skvělý způsob, jak podpořit své zdraví, detoxikovat tělo a zlepšit vzhled pokožky. V tomto článku vám povím, proč je lymfatická masáž tak prospěšná, jak probíhá a co můžete očekávat.

Lymfatický systém je součástí našeho oběhového a imunitního systému. Jeho úkolem je odvádět z tkání přebytečné tekutiny a odpadní látky, které by jinak zatěžovaly náš organismus. Lymfa je čirá tekutina, která proudí mezi mízními cévami a uzlinami. V nich se zachycují cizorodé částice, jako jsou viry, bakterie nebo nádorové buňky.

Lymfatický systém nemá žádnou pumpu, jako je srdce, a jeho proudění závisí na pohybu svalů a dýchání. Pokud se hýbeme málo nebo máme ochablé svaly, lymfa se začne hromadit v podkoží a způsobovat otoky, záněty, celulitidu nebo oslabenou imunitu. Proto je důležité pravidelně stimulovat lymfatický systém pohybem nebo masáží.

Lymfatická masáž je speciální technika, která se zaměřuje na uvolnění a rozproudění lymfy v těle. Provádí se velmi jemnými pohyby směrem k srdci a krku, kde lymfa ústí do žilního systému. Masér musí nejprve uvolnit spádové uzliny na krku, kolem klíčních kostí, v podpaží a tříslech, aby zajistil volný odtok lymfy. Masáž by neměla bolet ani být příliš silná. Někteří klienti přicházejí s tím, že zažili lymfatickou masáž, která bolela nebo měli po masáži modřiny. Můžu vás ubezpečit , že to bylo cokoliv jen ne správně provedená lymfatická masáž!

Lymfatickou masáž si můžete dopřát v masážním studu nebo si ji udělat doma. Ve studiu vám nabídnou manuální nebo přístrojovou masáž. Manuální masáž je účinnější a přirozenější, ale vyžaduje kvalifikovaného terapeuta. Přístrojová masáž se provádí pomocí speciálních přístrojů, které stlačují nebo sacím pohybem stimulují lymfu. Přístrojovou masáž si můžete koupit i domů. Tady bych se chtěla zastavit, že přístrojová masáž není vhodná pro každého a bylo by před ní dobré poradit se s cévním lékařem a zajít si na rentgen. Může se stát, že vám nohavice zatlačí na místo, ke máte například křečovou žílu a problém je na světě. Za mě je ruční ošetření daleko efektivnější a bezpečnější.

Doma si můžete udělat jednoduchou lymfatickou masáž pomocí soli nebo oleje a masážní rukavice nebo žínky. Soli mají detoxikační a prokrvující účinky, oleje zase hydratují a vyživují pokožku. Masírujte se ve sprše nebo ve vaně, když je pokožka mokrá a teplá. Začněte od nohou a postupujte směrem k tříslům, pak od rukou k podpaží a nakonec od břicha a zad k hrudníku. Masírujte se pomalu a jemně, ale s dostatečným tlakem.

Lymfatická masáž má mnoho pozitivních účinků na naše tělo i mysl. Pomáhá snižovat otoky a celulitidu, detoxikuje organismus, posiluje imunitu, zlepšuje prokrvení a výživu tkání, uvolňuje napětí a stres, zvyšuje vitalitu a energii. Pokud si ji budete dopřávat pravidelně, uvidíte brzy rozdíl na své pokožce i postavě.

Lymfatická masáž je skvělý způsob, jak se postarat o své zdraví a krásu. Je to jednoduché, příjemné a účinné. Zkuste to a uvidíte, jak se budete cítit lépe. Lymfatická masáž je dar, který si zasloužíte!

V tomto článku jsem vám chtěla přiblížit některé z účinků lymfatické masáže, které jsem sama zažila nebo o nich slyšela od svých klientů. Lymfatická masáž má ale ještě mnoho dalších benefitů, které bychom neměli opomíjet. Mezi nimi jsou:

- Zmírnění bolesti zad a krční páteře

- Zmírnění projevů migrény

- Zlepšení funkce a výživy kůže a podkoží

- Zmírnění projevů atopického ekzému

- Zlepšení stavu po liposukci

- Prevence křečových žil

- Zlepšení stavu po operacích

- Zlepšení stavu při lymfedému

- Relaxace a redukce stresu

Jak vidíte, lymfatická masáž je opravdu univerzální terapie, která dokáže pomoci při mnoha zdravotních i estetických problémech. Pokud jste ji ještě nezkusili, neváhejte a objednejte se na masáž nebo si ji udělejte doma podle návodu. Budete překvapeni, jak dobře se budete cítit po každé masáži!

V našem studiu nabízíme 3 druhy této masáže.

45 minut masáže / 600 Kč

Zaměřujeme se na malou část horní části těla

60 minut masáže / 780 Kč

Zvládneme celou horní část těla ošetřit

90 minut a déle / 1100 Kč

Ošetříme nohy, případně lehké ošetření celého těla

Ceny se mohou lišit dle potřeby klienta. Při objednání 10 ošetření zvýhodněná cena.


https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=cb46d366&a_bid=bda3b915