Jak si udělat doma masáž hlavy a krku proti migréně

28.06.2023

Máte často bolesti hlavy nebo migrény? Cítíte se unavení, napjatí a podráždění? Pak byste si měli dopřát domácí masáž hlavy a krku, která vám pomůže uvolnit svaly, zlepšit prokrvení a zmírnit bolest. Masáž hlavy a krku je jednoduchá a efektivní technika, kterou si můžete provádět sami nebo s pomocí partnera. V tomto článku vám ukážu, jak na to.

Co budete potřebovat:

- Pohodlné místo, kde si můžete sednout nebo lehnout

- Klidné prostředí, kde vás nikdo nebude rušit

- Příjemnou hudbu, aromaterapii nebo jiné relaxační pomůcky

- Masážní olej nebo krém (volitelné)

Jak postupovat:

1. Začněte tím, že si uvolníte ramena a krk. Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Pomalu pootočte hlavu doprava a doleva, nahoru a dolů. Opakujte několikrát.

2. Položte pravou ruku na levou stranu hlavy a jemně ji přitlačte k pravému rameni. Držte tak 10 sekund a pak uvolněte. Opakujte na druhé straně.

3. Vložte obě ruce za hlavu a propojte prsty. Jemně zatlačte hlavu do rukou a ruce do hlavy. Držte tak 10 sekund a pak uvolněte.

4. Položte obě ruce na spánky a krouživými pohyby je masírujte. Postupujte směrem k čelu a pak zpět k uším. Opakujte několikrát.

5. Umístěte ukazováčky na střed čela nad obočím. Jemně je posouvejte směrem k spánkům a pak zpět k nosu. Opakujte několikrát.

6. Umístěte palce pod obočí a střední prsty nad obočí. Jemně je stlačujte proti sobě a pak je povolujte. Opakujte několikrát.

7. Umístěte palce na vnější koutky očí a střední prsty na vnitřní koutky očí. Jemně je stlačujte proti sobě a pak je povolujte. Opakujte několikrát.

8. Umístěte palce pod lícní kosti a střední prsty na vrchol lícních kostí. Jemně je stlačujte proti sobě a pak je povolujte. Opakujte několikrát.

9. Umístěte palce pod bradou a střední prsty na bradu. Jemně je stlačujte proti sobě a pak je povolujte. Opakujte několikrát.

10. Umístěte palce na šíji pod ušima a zbytek prstů na zadní stranu hlavy. Jemně tlačte palce dolů směrem k ramenům a zbytek prstů nahoru směrem k vrcholu hlavy. Držte tak 10 sekund a pak uvolněte.

Gratulujeme, právě jste si udělali domácí masáž hlavy a krku proti migréně! Cítíte se lépe? Doufáme, že ano! Pokud chcete zvýšit účinek masáže, můžete si ještě dopřát teplý nápoj, sprchu nebo koupel, nebo si zdřímnout. Masáž si můžete opakovat kdykoli potřebujete, ale ne více než dvakrát denně. Pamatujte, že prevence je lepší než léčba, takže se snažte vyhýbat stresu, dostatečně spát a hydratovat se. Přeji vám hodně zdraví a bezbolestných dnů!

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=cb46d366&a_bid=bda3b915