Jak porozumět svým hormonům a znovu získat kontrolu nad svým tělem

03.05.2022

Převzetí zpět kontroly nad svým tělem začíná tím, že se ponoříme hlouběji do pochopení toho, jak naše těla fungují. Musíme věnovat pozornost potravinám, produktům, cvičením a každodenním rutinám, které každý den konzumujeme a provádíme.

Nemůžete ovládat své tělo. Je potřeba se s ním naučit pracovat.

Mnoho žen dělá jednu chybu , a to, že mají snahu ovládat své hormony. Ženské hormony kolísají, jsou občas nevyzpytatelné a na konci dne nás mohou tyto hormony pořádně vysát! Tyto hormony se snažíme kontrolovat léky, antikoncepcí a nadměrným cvičením. Přesto tyto metody nefungují, protože když se nad tím zamyslíte, jak můžete skutečně ovládat své hormony? Nemůžete! Nejlepší je naučit se každý měsíc hospodařit se svými hormony. To, co je nejdůležitější, je pracovat se svým tělem a dodávat mu výživu, kterou potřebuje. Smiřte se s tím, že některé dny můžete být citlivější a potřebujete trochu více péče a hýčkání. 

1. Drž se dál od přidaných hormonů
Nejlepší je vyhýbat se hormonům, které se ve vašem těle přirozeně nevyskytují. Hormony, počínaje jídlem, které jíme, až po léky, které užíváme, si opravdu mohou vybrat daň na našem těle, způsobit akné, nežádoucí růst vlasů, přibírání na váze, kožní poruchy, poruchy trávení a deprese. Pokud potraviny, jako je maso a mléčné výrobky, nepocházejí z organických a geneticky nemodifikovaných farem, s největší pravděpodobností obsahují přidané hormony. Existují také potraviny, které narušují náš přirozený hormonální stav, i když hormony neobsahují; patří mezi ně sója, alkohol, kukuřičný cukr, bílý cukr, bílá mouka a vysoké množství kofeinu. Jako ženy bychom měly chránit svá těla před umělými hormony, abychom se ochránili před ztrátou naší podstaty toho, co nás dělá ženami. 

2. Jezte zdravé tuky
Zdravé tuky jsou nezbytné pro každou dietu! Zdravé tuky vyvažují hormony, regulují menstruační cyklus, vytvářejí zářivou pleť a zlepšují vlasy, nehty a celkovou energii. Skvělou možností je konzumace zdravých tuků, jako je avokádo, sladké brambory, luštěniny, ořechy a semínka, dokonce i kokosový olej. Mňam!

3. Vypěstujte si klidný a pokojný nervový systém
Jedním ze způsobů, jak udržet naše hormony v harmonii, je zklidnění nervového systému a umožnění naší mysli a duše jednoduše relaxovat. Když necháme náš nervový systém, aby z nás dostal to nejlepší negativním způsobem, vytváří to v našich tělech chaos. Mnoho žen s hormonálními problémy trpí úzkostí, stresem a náladovostí - některé dokonce denně.

Jak tedy můžeme ovládat hormonální rovnováhu?

Hledejte spouštěče

Zjistěte, co vás spouští, a až uvidíte, že se vaše spoušť blíží, připravte se a dýchejte! Být schopen rozpoznat, jaké jsou vaše emocionální spouštěče ve vašem těle, je obrovským krokem k tomu, abyste se uklidnili. U mě je to přemíra kofeinu :-(

Cvičte hluboké nádechy

Zeptejte se sami sebe - pokud budete reagovat tak, jak vaše emoce chtějí, jaký bude váš výsledek? Je lepší zůstat v klidu a dýchat to. Odstupte od situace a vraťte se k ní, až budete mít pocit, že jste připraveni. Emocionální stres může být obrovským určujícím faktorem v procesu našich reakcí. Vše se vrací k jednomu hlavnímu problému a tím jsou naše výbuchy.

Jak najdeme rovnováhu, porozumění a soucit se svým tělem ve společnosti, která je netrpělivá, impulzivní a chce okamžité výsledky s malým úsilím? Existuje pouze jeden způsob:

přestaňte se soustředit na kontrolu a začněte vyživovat naše těla zdravou rutinou, dobrým jídlem, rozvahou, radostí a znalostmi. Je načase, abychom přestali lidem říkat, co je s naším tělem v nepořádku, a začali jednat - nejen pro nás, ale i pro naše budoucí děti a vnoučata. Dámy! Převezměme kontrolu nad svým tělem a naučme se vážit si každé chyby a nedokonalosti. Pouze tímto způsobem začneme vidět skutečné zdraví a transformaci!

Mějte krásný měsíc i se všemi náladami, které přicházejí a odcházejí :-)

Chcete se dozvědět víc a zažít vyrovnání našich hormonů pomocí cvičení přihlaste se na náš workshop Ženské jógy! Již 21.5.2022 v 16 hodin přihlásit se můžete zde .

Workshop je volným pokračováním Jógy pro ženy :-)