Jak si dopřát domácí reflexní masáž

03.08.2023

Reflexní masáž je léčebná terapie, která má své kořeny hluboko zakořeněné v tisíciletí staré čínské medicíně. Ale nebojte se, nemusíte k tomu umět šíleně akrobatické kung-fu pohyby nebo mít doma pandu. Reflexní masáž si můžete udělat úplně pohodlně doma a já vám povím, jak na to!

Mnoho lidí si při slově "masáž" představí někoho, kdo je vyvalen na masážním stole, zatímco terapeut pracuje na jejich svalstvu tak, že jim z očí tečou slzy. ( někdy to může zabolet) Ale reflexní masáž je mnohem méně dramatická – i když může být stejně efektivní.

Reflexní masáž spočívá ve stimulaci specifických bodů na nohou, rukách a uších, které jsou spojeny s různými orgány a tělesnými systémy. To funguje podobně jako dálkové ovládání k televizi - tlačítky na ovladači můžete ovládat různé funkce televize. No dobře, přiznávám, že ovládání těla je trochu složitější než ovládání televize, ale princip je podobný.

A jak správnou reflexní masáž provést? Pokud jste úplný začátečník, doporučuji začít na nohou. Nohy jsou totiž jakousi mapou našeho těla, kde každý prst, každá kůstka nebo kloub odpovídá nějaké části těla.

Začněme u prstů. Každý prst na noze je spojen s hlavou a krkem. Masírováním prstů na nohou můžete zlepšit cirkulaci krve v hlavě a krku, což může napomoci při bolestech hlavy nebo migrénách. Takže pokud jste měli těžký den a hlava vám pulzuje jako diskotékový reflektor, zkuste trochu promnout prsty na nohou. Kdo ví, třeba se vám podaří rozptýlit tu nepříjemnou bolest.

Chodidla jsou zase spojena s našimi orgány jako jsou srdce, játra nebo plíce. Takže pokud vás trápí nějaké zdravotní problémy, můžete si dopřát masáž chodidel. Ale pozor, to není výmluva, abyste jedli nezdravě a řešili to masáží chodidel. Masáž sice pomůže, ale zdravý životní styl je nezbytný.

A celý proces masáže? Je to jednoduché. Začněte tím, že si nohy namočíte do teplé vody, abyste je uvolnili a připravili na masáž. Pak si sedněte pohodlně a začněte jemně masírovat každý prst, pak přejděte na chodidlo a nakonec na patu. Používejte pevný, ale jemný tlak a vždy masírujte v jednom směru.

A co když to bolí? No, říká se, že bolest při reflexní masáži je znamením, že daný orgán nebo tělesný systém potřebuje trochu TLC (Tender Loving Care - něžnou péči). Ale nezoufejte, s pravidelnou masáží by měla bolest ustoupit.

A tak, moji milí čtenáři, teď už víte, jak na reflexní masáž. Tak co na to říkáte, zkusíte to? Pravděpodobně vás překvapí, jak moc dobře se po masáži budete cítit. Tak neváhejte - vaše nohy (a celé tělo) vám poděkují!

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=cb46d366&a_bid=bda3b915