Jóga zvuku - meditační setkání

23.03.2022

Termín: 8.4. v 18 hodin ...cena dobrovolný příspěvek :-)

"Účelem jógy je nejen udržet si dobrou fyzickou kondici, ale také zažít nekonečno." Každé držení těla by mělo být provedeno s ohledem na to, že cílem asany není jen správnost držení těla, ale také zažít nekonečno. To se vám začne dít s trochou praxe. "

- Gurudev Sri Sri Ravi Shankar

Říká se, že jóga je spojením mysli, těla a dechu. Je to stav bytí, když jsou všechny tyto tři aspekty integrovány a spojeny dohromady.

Zpěv prohlubuje cvičení jógy a pozvedává vědomí. Pomáhá uklidnit mysl. Klidná mysl reaguje lépe a jedná ze svého nejlepšího potenciálu.

3 formy zpívání

Síla zpívání byla v různých formách v tradicích, kulturách a náboženstvích po celém světě.

Ve svém diskurzu o Patanjali jógových sútrách Gurudev říká: "Když ve skupině zpíváme mantry nahlas a společně, pak se tomu říká Kirtana. Když recitujeme normálním nebo středním tónem hlasu, pak se tomu říká zpívání. A když v mysli recitujete potichu nebo velmi pomalu, pak se tomu říká Japa. "

Všechny tyto tři formy zpěvu přinášejí harmonii v těle a mysli. Tomu se říká unie. Toto je jóga zvuku. Určitá intonace zvuků při konkrétním zpívání vytváří stejnou harmonii a spojení s naším vlastním vědomím.

Technologie zvuku a vy

Zvuk je aspekt života, který je nám blízký. Slyšeli jsme hlas naší matky, když jsme rostli v děloze, reagovali jsme na jazyk lásky, když jsme se narodili, a začali jsme více vnímat zvuky, když jsme vyrůstali.

Na různé druhy zvuku reagujeme odlišně. Různé zvuky v nás vyvolávají různé reakce. Například budete mít chuť tancovat při poslechu vaší oblíbené rockové písně, zatímco lehká instrumentální hudba vás uklidní a uvolní.

Podobně, když jsou vyslovena drsná nebo urážlivá slova, mají rušivý vliv na naše bytí, duševní stav a vnitřní systém.

Představte si, že pokud urážlivé slovo může ovlivnit náš systém, co se stane, když mluvíme dobře? Indická duchovní tradice jógy a meditace má nejlepší díla rishis - vidoucích, kteří ovládali mysl a sdíleli postřehy. Jednoduché že? Mysl reaguje na zvuky, které ji pěstují a kultivují.

A tady přichází zpívající mantry. Přijďte si zazpívat :-)