Restorativní jóga: Jak se zbavit stresu po náročném dnu v práci

02.05.2023

Základní kameny restorativní jógy

Představte si, že jste právě přišli domů po dlouhém a náročném dni. Unaveně padnete na gauč, nohy vám těžknou a vaše mysl je plná nekonečného seznamu úkolů, které ještě musíte udělat. A právě v tomto okamžiku si vzpomenete na svou pravidelnou lekci restorativní jógy.

Začínáme lehkým lehem na zádech - položte se pohodlně na podložku s mírně pokrčenými koleny a rukama u těla. Představte si, že jste jako maličký šnek schovaný ve svém domečku. V této pozici začínáme náš proces uvítání klidu do našeho těla i mysli.

Jakmile jsme ponořeni do tohoto útulného pocitu bezpečí, zaměříme se na svůj dech. Nechte ho být přirozený a pozorujte ho takový, jaký je. Jako byste byli detektivem sledujícím nejmenší detaily dýchání - cítíte chladný vzduch proudící nosem dovnitř? A co teplý vzduch unikající ven? Tato jednoduchá technika vám pomáhá uvolnit napětí a stres.

Dále pokračujeme lehem na polštáři na boku - jako když si připravujete hnízdečko pro svůj odpočinek. Umístěte polštář pod hlavu a další mezi kolena, aby byla vaše pánev vyrovnaná. V této pozici můžete zažít pocit naprostého pohodlí, který vás obklopuje jako oblak. Je to jako byste se vrátili do dětských let, kdy jste spali s plyšovou hračkou a cítili jste se chráněni a milováni.

Nyní přichází čas na pozici kočky - jednu z nejoblíbenějších asan v józe. Postavte se na všechny čtyři a začněte provádět plynulý pohyb páteře nahoru a dolů, jakoby jste byli elegantní kočka procházející se po zahradě. Představte si, že s každým pohybem uvolňujete veškeré napětí ze svého těla a nabíráte novou energii.

A konečně, meditace pro kreativitu. Sedněte si do pohodlné pozice s rovnou páteří a zavřete oči. Ponořte se do hlubokého dýchání a začněte si představovat, že jste malířem, který právě začíná své mistrovské dílo. S každým nádechem přidáváte novou barvu na plátno a s každým výdechem propojujete všechny prvky obrazu dohromady. Tato meditace vám pomůže uvolnit vaši kreativní energii a zlepšit vaši schopnost vidět svět kolem sebe novýma očima.

Zkuste tento průvodce restorativní jógy a meditace v pozicích, abyste objevili klid a harmonii ve svém životě. Buďte jako šnek ve svém domečku - uzavřeni před vnějšími rušivými elementy, ale otevřeni pro krásu a moudrost, které máme uvnitř. A nezapomeňte se smát - protože humor je jedním z nejlepších léků na stres!

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=cb46d366&a_bid=bda3b915