JÓGOVÉ TIPY, KDYŽ JSTE NEMOCNÍ

25.02.2023

V tuto chvíli je spousta nemocí, takže vám posílám spoustu léčivé energie, pokud se to týká právě vás.

Musím říct, že po uplynulém měsíci, který jsem trávila nemocná, mi prostý odpočinek udělal moc dobře. Nejen fyzicky, ale i psychicky. Cítím, jako by se zvedl těžký mrak + cítím se znovu nabitá energií v mysli, těle + duši.

Myslela jsem, že se s vámi podělím o to, jak jsem tím prošla. Jsou to tipy na aktivity, které jsem v danou chvíli mohla ovlivnit. Tyto tipy se netýkají jen nemoci, ale doufejme, že vás mohou inspirovat i v každodenním životě. Já osobně si některé z nich ponechám i nadále :-)

TIP 1: ODPOČÍVEJTE

Naše neuvěřitelná těla pro nás všechny tak tvrdě pracují každý den. Děláme to stále běžíme běžíme ten náš pracovní maraton a najednou nás tělo zastaví. Není pro nás udržitelné být v této části tohoto nervového napětí, které si neustálým kmitáním v životě po dlouhou dobu stále udržujeme. Přidání každodenního zpomalení je nezbytné pro naši pohodu. Prodloužený víkend je na to ideální čas! Přidejte k tomu, že jste nemocní + vaše tělo se snaží vyrovnat se s infekcí + a vy ho nutíte dále pracovat - tak takhle ne! A jak tedy? Odpočiňte si. Nemusíte si zasloužit odpočinek + nemusíte si dávat svolení k odpočinku - ale pokud ano, dejte si svolení ještě dnes. Naše tělo ví naprosto přesně co potřebuje a je jen na nás zda ho poslechneme.

TIP 2: DETOX OD SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Každý večer od 19 hodiny se mi dovolá pouze blízká rodina, mám nastavené denní hranice až do rána 7.30 hodin. Mám v plánu tento detox rozšířit od sobotního odpoledne do pondělního rána . Záměrně jsem se však vyhýbal sociálním sítím, když mi nebylo dobře, protože zatímco rolování na instagramu nespotřebovává mnoho fyzické energie, spotřebovává celou nálož duševní energie, která pak ovlivňuje vaši fyzickou energii, takže pro mě osobně je to nízkovibrační návyk, který mě ovlivňuje, takže vždy nejprve podniknu kroky k ochraně svého duševního zdraví. Když nám není dobře, naše těla tak tvrdě pracují, aby se ubránila infekci, že bychom jim neměli dávat žádnou práci navíc!

TIP 3: MENTÁLNÍ PROSTOR

Dejte si mentální prostor, abyste nechali mysl zpomalit. Často to považujeme za obtížné, protože svému mozku vždy dáváme nekonečný seznam úkolů + je tak vyhořelý, že už neví, JAK zpomalit. Jak tomu tedy můžeme pomoci? Nejprve si dejte během dne čas na to, abyste zůstali na chvíli v přítomném okamžiku a poté začněte s pravidelnou meditační praxí. Meditovat se musíme naučit. Nemůžeme jen čekat, že jednou budeme meditovat + pak budeme překvapeni, když je mysl zaneprázdněná. Zaneprázdněná mysl je přirozená + odraz moderního života. Meditace nám pomáhá stát se méně reaktivními, klidnými, méně přetíženými a stresovanými.

TIP 4: BUĎ SVÝM PŘÍTELEM, NE NEPŘÍTELEM

Ubližovat si není nic příjemného. Možná je pro nás těžké zpomalit (zejména když nám není dobře), protože na sebe vyvíjíme takový tlak, abychom neustále dělali to co po nás okolí chce a děláme si z toho těžkou hlavu. Ve filozofii jógy existuje praxe zvaná 'ahimsa' + to znamená nenásilí + neubližování sobě, světu + druhým. Když cvičíme ahimsu, pracujeme na vytvoření zdravějšího vztahu sami se sebou. (To jsou věci, kterými se do budoucna chci více věnovat) Mějte na mysli ahimsu ať už děláte cokoliv během dne.

TIP 5: REFLEXE

Je TOLIK moudrosti, kterou můžeme získat, když zpomalíme. Život měnící lekce ke mně přicházejí v meditaci, když jsem v klidu, když jsem v přírodě, když si udělám čas na rozjímání. Takže protože jsem minulý měsíc vytvořila mentální prostor pro klid, přišla tahle úvaha:

Přimělo mě to více přemýšlet o tom, jak důležité jsou rutiny pro naši duševní pohodu.

Být nemocná je pro mě dočasné, vím, že se uzdravím, ale své zdraví nikdy neberu jako samozřejmost. S naším tělem by se mělo zacházet s respektem, který si zaslouží spousty vděčnosti.

Ale vím, že né každý je zdraví dlouhodobě a nedokážou dělat všechny věci, které si zařadíme na náš seznam "úkolů" považují je za velkou námahu, a možná nikdy nebudou moci dělat to co můžeme my ostatní. Zdraví je opravdu požehnání.

Pokud mě znáte, víte, že miluji rutiny. Cítím se bez nich ztracená. Je to dar. Jaké je to požehnání být schopen dělat všechny ty věci.

Takže příště až řekneš...

'MUSÍM *mít nějaký rutinní zvyk*

zkus říct

'DOSTÁVÁM DAR *mít nějaký rutinní zvyk*

Dělám to od té doby, co jsem přemýšlela o svém zdraví a  opravdu mi to zvedlo vibrace.

TIP 6: JDĚTE ŽIVOTEM LEHOUNCE

Poslouchejte své tělo. Poslouchejte svou mysl. Co to POTŘEBUJE? Každý den to bude jiné. Návrat na 100 % zpět do rutiny, kterou jste dělali předtím, než jste byli nemocní, nebude tou nejlepší akcí s vysokými vibracemi. Jak jsem již zmínila, vaše tělo se zotavuje z infekce, nemoci (a také z moderního životního vyhoření!)

TIP 7: NEPŘEMÝŠLEJTE

Jsme velmi dobří v naplňování našeho diáře na maximum spoustou činností - i když jsou to krásné věci, nedělejme to. Zkuste si naplánovat nějaký čas na péči o duši a na zpomalení. Vaše mysl, tělo a duše vám za to (hodně) poděkují. Volný čas si vždy zapisuji do diáře, ale to, že mám volno, neznamená, že jsem v těchto volných časech vždy k dispozici. Je to čas pouze pro mě.

TIP 8: POMÁHEJTE

Jste v pohodě? Je opravdu v pořádku nebýt v pohodě, nikdy nemusíte jít touto cestou sami. Doufám, že už víte, jak moc tu pro vás jsem, ale pokud potřebujete připomenutí - jsem tu vždy pro vás. :-)

Doufám, že vám tyto tipy pomohou, dejte mi prosím vědět, jak se vám s nimi daří.


https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=cb46d366&a_bid=bda3b915